Ako rozpoznať profi realitného makléra

Len kvalitnou prácou a ohľadom na potreby klienta, vie maklér zabezpečiť jeho plnú spokojnosť. Množstvo maklérov sa všemožne snaží nabrať a predať nehnuteľnosť a pritom sa uchyujú k pochybným technikám, ktoré majú od poctivosti ďaleko.


Pochybné praktiky ÚpravaKvôli týmto nekalým spôsobom jednania niektorých maklérov, ľudia získavajú zlé skúsenosti a nemajú dôveru v prácu kvalitného realitného makléra. Dovoľte mi predstaviť Vám 3 najvýraznejšie nepoctivé spôsoby jednania nekvalitných maklérov.


Mám vážneho záujemcu

Po vypustení súkromného inzerátu je bežná vec, že vás osloví niekoľko realitných kancelárií, na tom nie je nič zlé, len sa vám snažia pomôcť, no pozor na slová „mám vážneho záujemcu“. Často krát je to len fráza, aby sa bez námahy dostali na nehnuteľnosť a získali súhlas s predajom. Skúsený maklér vie, že bez toho aby nehnuteľnosť videl a zistil potrebné informácie o nehnuteľnosti, nemôže hovoriť o vážnych záujemcoch, nevie či reálne spadá do výberových kritérií klienta. Realitní makléri kancelárie RE/MAX chodia na prvé stretnutie s predávajúcim výlučne sami, prehľadne mu vysvetlia kto sú, aké služby mu vedia ponúknuť a následne sa klient sám rozhodne či chce s nami spolupracovať.


Ponúkanie na dobré slovo

Kradnutie inzerátov alebo naberanie cez telefón. Prípad, keď realitný maklér ponúka nehnuteľnosť, na ktorej fyzicky ani len nebol, nevie potrebné informácie a ani situáciu predávajúceho. Zavolá majiteľovi, či si môže stiahnuť fotky z jeho súkromného inzerátu a vypustí na svet ,,svoj“ ponukový inzerát, často s chybnými informáciami. Keď sa mu následne ozve potenciálny záujemca, má problém trafiť na ponúkanú nehnuteľnosť. Strácať čas s takýmto typom realitného makléra je doslova márne. Je potrebné si uvedomiť, že majiteľ tým škodí len sebe, jeho nehnuteľnosť takto stráca atraktivitu aj hodnotu.


Falošné letáky

Zrejme ste sa už niekedy stretli z letákmi alebo plagátmi typu „kúpim byt v tejto lokalite“. Častokrát ide o snahu realitnej kancelárie nabrať vašu nehnuteľnosť , nie priamo o reálnych záujemcov. Lepší prípad je, ak sa vám hneď v telefóne daný maklér prizná, horšie je, ak prizná farbu až na obhliadke! Vtedy je na uvážení, či veriť takýmto maklérom pri predaji, keď vám klamú už na začiatku.


V našej kancelári sa snažíme zaujať kvalitou našich služieb, prvotriednym servisom a osobným prístupom. Nikdy nie klamstvom. Uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou. S každým klientom jednáme osobne a zaisťujeme všetky jeho potreby. Celý postup je vopred informovaný a priebežne komunikovaný. Nastavujeme marketing pre každého zvlášť podľa jeho potrieb. Našim cieľom je vzájomná dôvera a maximálna spokojnosť každého klienta.

 


Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.


Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala, radi si pozeráte pôdorysy nehnuteľností, ste komunikatívny a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení? S RE/MAX to môžete dosiahnúť.


Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešný, buďte RE/MAX.


realitny-makler-samuel-golis