RE/MAX Europe: „Rok 2016 bol rok rastu”


Rok 2016 zažil masívny nárast v rámci počtu maklérov a mnohých rekordných predajov. Momentálne s viac ako 18 000 maklérmi (+ 20,7%) v 1700 kanceláriách po celej Európe, je RE/MAX naďalej číslom 1 pri hľadaní perfektného domova pre svojich zákazníkov.

 

rok 2016 uspech remaxS províziami v hodnote viac ako 400 miliónov €, príjem siete narástol za posledné 4 roky o 75%. Provízie vzrástli najmä v Portugalsku (+ 20%) a v Taliansku (+46%).


Obe krajiny, spoločne s Tureckom, zažili v roku 2016 najväčší nárast maklérov: Portugalsko prekonalo hranicu 5000 maklérov, v Turecku ich je viac než 3000 a čísla v Taliansku narástli nad 2000. Rok 2016 je taktiež rokom s najväčším počtom nových franšíz od roku 2008.

 


20.7% viac maklérov, ktorí plnia požiadavky klientov

S 3,134 novými maklérmi v sieti RE/MAX tento rok vzrástol celkový počet maklérov po celej Európe na 18 000.


K týmto číslam prispel najmä portugalský, turecký a taliansky trh. Nárast maklérov bude v roku 2017 naďalej najvyššou prioritou s cieľom splniť narastajúce potreby zákazníkov.


“Rok 2016 bol ďalším úspešným rokom v histórii RE/MAX Europe. V sieti s viac než 18 000 profesionálne vyškolenými maklérmi RE/MAX, pracujúcich vo viac než 30 krajinách po celej Európe, môžeme ponúknuť tie najlepšie služby pre predávajúcich a kupujúcich. S cieľom zamerania sa na potreby všetkých zákazníkov plánujeme v roku 2017 nabrať ešte viac maklérov”, povedal Michael Polzler, výkonný riaditeľ RE/MAX Europe.


Rok 2016 nebol rekordným rokom iba čo sa týka čísel maklérov, ale taktiež rokom s najviac predanými franšízami od roku 2008. Taliansko, Portugalsko, Španielsko, Turecko, Izrael, Česká republika boli v popredí s predajmi franšíz, avšak ostatné krajiny v sieti RE/MAX boli takisto úspešné.

 


RE/MAX na Slovensku

Na Slovensku bol rok 2016 pre RE/MAX takisto úspešný. Spoločnosť so 44 realitnými kanceláriami a viac ako 220 realitnými maklérmi potvrdila vedúcu pozíciu na slovenskom trhu.


“Rok 2016 bol pre nás mimoriadne úspešný z hľadiska dosiahnutých čísel ako aj rozvoja siete a nových projektov. Klientom sme pomohli s predajom viac ako 2200 nehnuteľností v hodnote presahujúcej viac ako 340 mil. EUR. Úspešne sme spustili projekt Hypotéka Plus s unikátnymi benefitmi pre klienta a spôsobom distribúcie, ktorá okrem tradičných foriem sprostredkovania hypoték využíva online predaj, v ktorom vidíme budúcnosť. Významný bol aj vstup RE/MAX do NARKS. Rok 2017 bude pre nás rokom ďalšieho rozvoja a skvalitňovania služieb pre majiteľov kancelárií, realitných maklérov a širokú verejnosť. Cieľom je doplniť distribúciu v mestách, kde nie je RE/MAX zastúpený alebo nemá dostatočné pokrytie.“ povedal Richard Churý, regionálny riaditeľ RE/MAX Slovensko.

 


22 000 maklérov do konca roku 2017

Michael Polzler predpokladá, že rok 2017 bude ďalším rokom rastu: “Vidíme, že požiadavky klientov sú stále viac a viac špecifické a ich nároky sú vyššie. S cieľom splniť a zachovať si náš vysoký štandard, rok pred nami je naplno naklonený ďalšiemu rastu.“ Polzlerov cieľ – 22 000 maklérov do konca roku 2017 – nezabezpečí iba vedúcu pozíciu RE/MAX v Európe, ale ponúkne aj nové kariérne príležitosti v svete realít.

 


Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.


Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala, radi si pozeráte pôdorysy nehnuteľností, ste komunikatívny a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení? S RE/MAX to môžete dosiahnúť.


Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešný, buďte RE/MAX.


realitny-makler-tomas-riska